OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24 - 30 marca 2019r.)

1. W naszym Sanktuarium nabożeństwa pasyjne odprawiamy: w niedzielę o godz. 17:00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w oprawie zespołu Horeb i zaproszonych Gości. W piątek centralna Droga Krzyżowa na Kalwarii około godz. 16:00; wcześniej o 15:00 msza i uczczenie Relikwii Krzyża św. W kościele Droga Krzyżowa o godz. 8:30, 16:00 i 18:30. W tym dniu gościć będziemy rycerzy z komandorii pomorskiej Zakonu Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

Za udział w Gorzkich żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną.

2. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. według porządku codziennego. To także Dzień Świętości Życia. W tym dniu przez duchową adopcję będziemy mogli otoczyć opieką dzieci nienarodzone, którym grozi śmierć. Przyrzeczenia duchowej adopcji można będzie złożyć w czasie mszy o godz. 19:00.

3. We wtorek Ks. Bp Wiesław Szlachetka udzieli bierzmowania młodzieży z naszego gimnazjum w czasie Mszy św. o godz. 18:00. Polecajmy Duchowi Świętemu kandydatów do bierzmowania. Jednocześnie przypominamy, że w tym dniu nie będzie mszy o 19:00.

4. W czwartek, po wieczornej mszy, zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych na temat: Z jakimi dylematami wiary zmaga się współczesny człowiek?

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy wielkopostne ćwiczenia, które poprowadzi o. Izaak Kusion franciszkanin z Wielunia. W tym samym czasie odbywać się będą rekolekcje szkolne. Program wywieszony jest w gablocie, na stronie internetowej i facebook Zaplanujmy sobie czas, by te rekolekcje były czasem osobistego spotkania z Jezusem, Panem i Mistrzem.

6. Również w przyszłą niedzielę kolektę przeznaczamy na prace remontowe. Za zrozumienie i złożone ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

7. Kancelaria, w piątki Wielkiego Postu, czynna będzie w godz. od 10:00 – 11:30.

8. Przed kościołem można nabyć świece – paschaliki na stół wielkanocny. Nabywając tę świecę wspieramy najuboższych posilających się w Kuchni Św. Franciszka. Polecamy również prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o naszej męskiej wspólnocie Vera Virtu i dodatek rachunek sumienia.

Posileni Sakramentem zbawienia idźmy w codzienne życie, niech błogosławieństwo Boga umocni naszą wiarę w Tego, który oddał za nas życie na drzewie krzyża, tylko dlatego, abyśmy my mieli życie, które nigdy się nie kończy.