OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (7 - 14 kwietnia 2019r.)

1. Dziękujemy wszystkim za świadectwo wiary i udział w rekolekcjach. Niech ten czas przyniesie błogosławione owoce. Pan niech Wam błogosławi!

2. W naszym Sanktuarium nabożeństwa pasyjne odprawiamy: w niedzielę o godz. 17:00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w oprawie zespołu Wpatrzeni i zaproszonych Gości. W piątek centralna Droga Krzyżowa na Kalwarii ok. godz. 16:00 w języku kaszubskim; wcześniej o 15:00 msza i uczczenie Relikwii Krzyża św. W kościele natomiast Droga Krzyżowa o godz. 8:30, 16:00 i 18:30.

Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną.

3. W czwartek przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msze św. o godz. 8:00 i 12:00, natomiast o 19:00 z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lourdzkim. Na wieczorną mszę prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa), która rozpoczyna Wielki Tydzień. Uroczyste poświecenie palm na placu koscielnym i procesja do kościoła o godz. 10:30. Zapraszamy dorosłych i dzieci z palmami. W tym dniu, przed każdą mszą będzie można zakupić palmy zrobione przez FZŚ.

5. Także w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Jako opiekunowie Sanktuarium wraz z Misternikami Kaszubskimi zapraszamy w Niedzielę Palmową na Misterium Męki Pańskiej. O godz. 10:00 – I część Wjazd Jezusa do Jerozolimy. Początek, wyjątkowo w tym roku, przy rondzie Śmiechowo Północ. Natomiast o 15:00 – II część Męka Pańska. Początek przy kaplicy Piłata. Szczegóły są na plakatach. Zaplanujmy sobie czas, aby wziąć udział w Misterium w Wielki Czwartek i Wielki Piątek.

7. Od poniedziałku rozpoczniemy prace remontowe przy podeście ołtarza w prezbiterium, dlatego przez najbliższy tydzień msze sprawowane będą przy ołtarzu Matki Bożej. Nie będzie również adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. W ubiegłym tygodniu TV Trwam nagrywała program o naszym Sanktuarium. Emisja tego programu będzie w sobotę 13 kwietnia o godz. ////. Powtórka w Wielki Czwartek – 18 kwietnia.

9. Dzisiaj w naszej archidiecezji odbywa się akcja Pola Nadziei na rzecz ludzi nieuleczalnie chorych na raka i wspierająca hospicja. Przed kościołem zbiórka na ten cel.

10. Wydaliśmy już kalendarz na 2020 rok, który można nabyć przy furcie oraz krówki św. Franciszka. Przed kościołem natomiast można nabyć świece – paschaliki na stół wielkanocny.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Władysław Filipa (l.83) z os. Staszica; (pogrzeb odbył się w czwartek) i Bożenę Miszkurkę (l. 61) – pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek…

Zaproszeni przez Jezusa, umocnieni Jego Słowem i Ciałem, dajmy szansę sobie i naszym bliźnim: przebaczajmy i prośmy o przebaczenie; nie potępiajmy, bo Jezus nie potępia.