OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (26.05 - 2.06.2019r.)

1. W tym tygodniu do czwartku włącznie dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą tradycyjnie Biały Tydzień – msza dla nich o godz. 19:00, a wcześniej o 18:30 nabożeństwo majowe.

2. Od poniedziałku do środy przypadają dni krzyżowe połączone z modlitwą błagalną o dobre urodzaje; po mszy o 8:00 procesja do krzyża misyjnego.

3. Od wtorku przyjmować będziemy intencje mszalne na III kwartał.

4. W czwartek, po wieczornej mszy, kolejna katecheza dla dorosłych na temat: Współczesny optymizm, a nadzieja chrześcijańska. Serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę o 8:00 msza dla wspólnoty Żywego Różańca i różaniec fatimski w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi oraz wymiana tajemnic.

6. Przed nami odpust Wniebowstąpienia i 20. Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu. Szczegółowy program odpustu jest w gablotce, na stronie internetowej i facebooku. Przeżyjmy dobrze ten czas łaski dany nam od Pana. Pięknym zwyczajem jest wyjście naprzeciw przychodzącym Gościom. Chciejmy ten zwyczaj podtrzymać i uczestniczyć w powitaniach Pątników przybywających do naszego Sanktuarium. W piątek powitamy pielgrzymów o godz. 16:00 i 17:45, a w sobotę o 11:30 i 12:00. Zapraszamy na Obchody kalwaryjskie na godz. 14:00. Bądźmy również „pierwszymi” na niedzielnej Sumie odpustowej o 10:00. Na niedzielną procesję i sumę zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

7. W związku z odpustem nie będzie mszy w niedzielę o 10:30.

8. Tegoroczne uroczystości zostają wydłużone na kolejne trzy dni, którym towarzyszyć będą konferencje o Matce Bożej w ikonografii, sztuce i muzyce, koncerty zaproszonych zespołów z Tarnobrzega, Krakowa i Wejherowa. Centralnym punktem będzie wieczorna msza. Szczegóły są umieszczone na plakacie odpustowym. Zapraszamy do udziału w tym rocznicowym wydarzeniu nie tylko duchowym, ale również i kulturalnym. Niech będzie to nasze wspólne dziękczynienie za dar koronacji Cudownego Obrazu.

9. Są jeszcze miejsca na męskie Oblężenie Jasnej Góry w sobotę 22 czerwca. Zapisy przy furcie lub przez stronę internetową Vera Virtu.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Jana Krampę (l. 81) z ul. Reformatów (pogrzeb odbył się w środę) i Mirosława Staszewskiego (l. 60); pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek…

Na świadczenie o miłości Jezusa wobec nas w dzisiejszym świecie, przyjmijmy błogosławieństwo Boga Ojca i Syna, i Ducha – Pocieszyciela.