OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (16 - 23 czerwca 2019r.)

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej, a w naszym Sanktuarium przeżywamy tak zwany odpust morski, któremu przewodniczy ks. bp Zbigniew Zieliński.

Dzisiejsza uroczystość kończy także okres Komunii św. wielkanocnej.

2. W naszym sanktuarium nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po mszy o godz. 8:00 i o 18:30.

3. W środę swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Gerwazy; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy o godz. 8:00.

4. Również w środę o 8:00 msza dla uczniów i nauczycieli na zakończenie roku szkolnego.

5. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze w naszym kościele o godz. 6:30, 8:00, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00. Nie będzie mszy o 9:15.

Po mszy o 8:00 procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami: Reformatów – I ołtarz, Wniebowstąpienia, Gniewowską – II ołtarz, i ks. Roszczynialskiego – III ołtarz na wysokości ul. Południowej i IV przy kaplicy cmentarnej. Osoby mieszkające przy trasie procesji prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. W procesji biorą udział sztandary i feretrony. Szczególnie zapraszamy dzieci komunijne i młodsze do sypania kwiatków.

W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po mszy o godz. 19:00, a w niedzielę o 8:00.

6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe. Za złożone na ten cel ofiary, za rozumienie i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy.

7. Informujemy, iż decyzją naszych władz zakonnych z końcem czerwca kończą posługę w naszej wspólnocie: o. Daniel – gwardian i proboszcz, o. Bonus, o. Jesse, o. Krystian i br. Symeon. Za ich posługę dziękować będziemy we wtorek (25 czerwca) w czasie mszy o 19:00.

8. Biuro Trans-Bus organizuje pielgrzymko- wycieczkę na Litwę. Bliższe informacje są zamieszczone w gablocie.

9. PCK Oddział w Wejherowie bardzo serdecznie zaprasza w sobotę 22 czerwca w godz. od 10:00 do 14:00 na plac Wejhera gdzie odbędzie się akcja oddawania krwi. Zachęcamy do tego gestu miłosierdzia wobec potrzebujacych.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Stanisława Szymańskiego (l. 94) z ul. Paderewskiego (pogrzeb odbył się w poniedziałek, Zygmunta Rumpcę (l.84) z ul. Przebendowskiego (pogrzeb odbył się w środę) i Klarę Kurdelską (l. 96) z ul. Sędzickiego (pogrzeb odbędzie się w poniedziałek). Wieczny odpoczynek…

Błogosławieństwo Trójjedynego Boga niech nas umacnia, strzeże i pozostanie na zawsze.