OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (1 - 8 września 2019r.)

1. W poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uczniów, rodziców i nauczycieli ze szkoły nr 6 zapraszamy na mszę o godz. 8:00. Pierwszoklasistów zapraszamy z tornistrami i przyborami szkolnymi, które w czasie tej mszy zostaną pobłogosławione.

2. Również od poniedziałku przyjmować będziemy intencje mszalne na IV kwartał.

3. We wtorek swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Grzegorz; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy o 8:00.

4. We wtorek o godz. 16:00 spotkanie dla katechetów.

5. W środę po wieczornej mszy spotkanie dla przedstawicieli wszystkich wspólnot działających przy naszym kościele.

6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o 19:00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. Postarajmy się o chwilę czasu na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy, ofiarując ją również w intencji powołanych oraz nowych powołań, szczególnie z naszej Parafii. Zachęcamy do tej modlitwy i uwielbienia Jezusa słowem i pieśnią z zespołem Wpatrzeni. W czwartek i piątek, po wakacyjnej przerwie, odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. W sobotę o godz. 8:00 msza
dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

7. W sobotę i niedzielę odbywać się będzie odpust w Swarzewie. Wymarsz naszej grupy przed mszą o 6:30. Do Swarzewa planujemy przybyć na godz. 13:30, aby tam uczestniczyć we mszy. Zachęcamy wszystkich do wspólnego, rodzinnego i licznego wędrowania do Królowej Polskiego Morza. W niedzielę Suma odpustowa o 10:00, a po niej wyjście w drogę powrotną. O godz. 8:00 z parkingu przy ul. Reformatów odjedzie autokar do Swarzewa. Powitanie pątników ok. 19:00.

8. Zbliża się również ostatni odpust kalwaryjski, który w tym roku połączymy z ogólnopolską akcją modlitewną POLSKA POD KRZYŻEM. Jak piszą organizatorzy tego wydarzenia: Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. Włączmy się zatem w to wielkie dzieło. Zaprośmy na to wydarzenie również naszych najbliższych. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej i facebooku.

9. Polecamy Waszej modlitwie dalsze prace remontowe przy elewacji Domu Pielgrzyma oraz przy naszych organach. Za wszelką życzliwość i składane ofiary serdecznie dziękujemy.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Elżbietę Mielewczyk (l. 89) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy w tym rozpoczętym dzisiaj tygodniu. Bądźmy świadkami miłości Jezusa wszędzie tam gdzie będziemy się znajdować.