OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 - 15 września 2019r.)

1. W środę przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msze o godz. 8:00 i 12:00, a o 19:00 msza przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lourdzkim. Na wieczorną mszę bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Z racji odpustu nie będzie w piątek Drogi Krzyżowej na Kalwarii. Czcicieli Męki Pańskiej zapraszamy w sobotę.

3. W sobotę rozpoczniemy kalwaryjski odpust Podwyższenia Krzyża św., który w tym roku łączymy z ogólnopolską akcją modlitewną POLSKA POD KRZYŻEM. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny oraz za uczniów, rodziców i nauczycieli z racji rozpoczętego roku szkolnego. Zaprośmy na to wydarzenie również naszych najbliższych. Początek po mszy o 8:00 wspólnym odmówieniem różańca. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z nauką i uczczenie Relikwii Krzyża św. O 16:00 wyjście na Kalwarię i Droga Krzyżowa i ok. 17:30 msza przy kościele Trzech Krzyży.

W niedzielę: o 9:00 zbiórka pocztów sztandarowych, o 9:15 procesja z Najświętszym Sakramentem na Kalwarię i o 10:00 Suma odpustowa.

Naszym uroczystościom przewodniczyć będzie o. Kordian Szwarc z Miłakowa.

4. Informujemy, że w dniach od 9 do 23 września można oddawać głosy w budżecie obywatelskim. Tam znajdziemy projekt, który planuje rozwój Kalwarii Wejherowskiej, poprzez zakup nowego nagłośnienia. Projekt inwestycyjny nosi nazwę „Przenośnie nagłośnienie na Kalwarii Wejherowskiej” (odcinek Droga Krzyżowa),a jego numer to 19.

W kwietniu zbieraliśmy w naszym kościele podpisy popierające ten właśnie projekt. Wszelkie informacje, gdzie oddawać głosy znajdziemy na plakatach w gablocie, ulotkach pozostawionych przy wyjściu z kościoła lub na stronie internetowej www.wejherowo.pl/budzetobywatelski. Za oddane głosy serdeczne Bóg zapłać!

5. Pragniemy, aby w poszczególne niedziele, począwszy od 22 września, na wszystkich mszach św., wspólnoty działające przy naszej Parafii i Sanktuarium zaprezentowały swoją duchowość, charyzmat i działalność. Po odpuście ku czci Podwyższenia Krzyża św. jako pierwsza wspólnota dokona prezentacji Akcja Katolicka.

Umocnieni darem Eucharystii, idźmy wraz z Jezusem w naszą codzienność, świadcząc o Nim i pomagając innym otworzyć się na Jego głos.