OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (15 - 22 września 2019r.)

1. Wszystkim, którzy pielgrzymowali z nami do Swarzewa pragniemy serdecznie podziękować, za udział, wspólną modlitwę i braterską atmosferę, a przede wszystkim za świadectwo wiary. Szczególne podziękowanie składamy wszystkim noszącym feretrony, sztandary, nagłośnienie, orkiestrze oraz służbie porządkowej z Vera Virtu.

2. W poniedziałek, po wieczornej mszy, spotkanie Męskiej Grupy Vera Virtu, na które zapraszamy mężczyzn pragnących spojrzeć na wiarę po męsku.

3. Od piątku do niedzieli swoje Dni Braterstwa w naszym Sanktuarium przeżywać będzie młodzież franciszkańska z całej naszej Prowincji. Prosimy o modlitwę za tych młodych w czasie tego wydarzenia.

4. W sobotę natomiast swój dzień skupienia w naszym Sanktuarium przeżywać będzie wspólnota FZŚ Regionu Północnego. Początek w kościele o godz. 10:00.

5. Jak już zapowiadaliśmy od przyszłej niedzieli swoją duchowość, charyzmat i działalność prezentować będą wspólnoty działające przy naszej Parafii i Sanktuarium. Jako pierwsza prezentacji dokona Liturgiczna Służba Ołtarza.

Chłopaków, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na zbiórki, które odbywają się w każdą sobotę o 9:00 w salce przy zakrystii. Więcej informacji można znaleźć na facebooku.

6. W przyszłą niedzielę po mszy o 17:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Natomiast w przyszły poniedziałek, po wieczornej mszy, spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a we wtorek, również po wieczornej mszy, spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

7. Do 23 września trwa glosowanie w budżecie obywatelskim. Znajdziemy tam projekt, który planuje rozwój Kalwarii Wejherowskiej, poprzez zakup nowego nagłośnienia. Projekt inwestycyjny nosi nazwę „Przenośnie nagłośnienie na Kalwarii Wejherowskiej” (odcinek Droga Krzyżowa),a jego numer to 19.

Wszelkie informacje głosy znajdziemy na plakatach w gablocie, ulotkach pozostawionych przy wyjściu z kościoła lub na stronie internetowej www.wejherowo.pl/budzetobywatelski. Za oddane głosy już teraz serdecznie dziękujemy.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Ewę Lewińską (l. 60) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbył się w czwartek) i Jana Brodalskiego (l. 105) z ul. Wschodniej. Wieczny odpoczynek…

Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy niech wspiera nas na drogach naszej codzienności, abyśmy nie tylko potrafili przyjmować Boże przebaczenie, ale abyśmy potrafili dzielić się nim z innymi.