OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22 - 29 września 2019r.)

1. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za udział i modlitwę w ostatnim w tym roku odpuście kalwaryjskim i ogólnopolskiej akcji POLSKA POD KRZYŻEM. W tym miejscu dziękujemy wszystkim: na pierwszym miejscu Dobremu Bogu za udzielone nam łaski, Wam za wspólną modlitwę i gościnę dla pielgrzymów, noszącym sztandary, feretrony i nagłośnienie, wszystkim zaangażowanym w jakikolwiek sposób w organizowaniu tych uroczystości. Niech Pan Wam błogosławi!

2. W poniedziałek, po wieczornej mszy, spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a we wtorek, również po wieczornej mszy, spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

3. Od środy rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. O. Franciszka, którą odprawiać będziemy po mszy o godz. 8:00. W tym roku to świętowanie pragniemy rozszerzyć również o modlitwę za stworzenia i błogosławieństwo zwierząt domowych oraz spektakl przygotowany przez młodzież franciszkańskiego teatru ognia. Szczegóły na plakatach, internecie i facebooku. Wszystkich czcicieli Biedaczyny z Asyżu serdecznie zapraszamy.

4. W piątek, po wieczornej mszy, zapraszamy na katechezę dla dorosłych na temat: O czym i jak katechizował Jezus? Trzy przykłady biblijne.

5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe. Za złożone ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

6. Również w przyszłą niedzielę swoją duchowość, charyzmat i działalność prezentować będzie Franciszkański Zakon Świeckich.

7. W piątek i sobotę (27 i 28 września) od godz. 10:00 w Gowinie i Ustarbowie, odbędzie się kwesta. Prosimy o pomoc dla naszego klasztoru i Kuchni św. Franciszka przez ofiarowanie płodów rolnych i artykułów spożywczych. Natomiast w Gniewowie kwesta obędzie się w sobotę (5 października) również od godz. 10:00.

8. Do 23 września trwa głosowanie w budżecie obywatelskim. Znajdziemy tam projekt, inwestycyjny „Przenośnie nagłośnienie na Kalwarii Wejherowskiej” (odcinek Droga Krzyżowa), o numerze 19. Za oddane głosy już teraz serdecznie dziękujemy.

Przyjmijmy błogosławieństwo Boże, byśmy nie stali się niewolnikami rzeczy, ale by one służyły nam oraz naszym siostrom i braciom.