OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (13 - 20 października 2019r.)

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Maryja w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: Zło dobrem zwyciężaj. Codziennie w naszym Sanktuarium różaniec odmawiamy po mszy o godz. 8:00 i 18:30. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku o 17:00.

W poniedziałek razem ze wspólnotą Vera Virtu zapraszamy mężczyzn każdego stanu, starszych i młodszych, na kolejny męski różaniec. Tym razem ta męska modlitwa odbędzie się na Kalwarii w kościele Trzech Krzyży. Początek o godz. 20:00. Szczegóły na stronie wspólnoty Vera Virtu.

2. W tym tygodniu, w poniedziałek, pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach z racji ich święta; w piątek natomiast, we wspomnienie św. Łukasza, pamiętajmy o wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

3. W piątek przypada w naszym Sanktuarium archidiecezjalny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, Ojca Świętego oraz w intencji Kościoła Gdańskiego i Jego pasterzy.

4. W sobotę, po wieczornej mszy, adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi wspólnota od Adoracji Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Zakończenie mszą o północy.

5. W przyszłą niedzielę swój charyzmat i działalność prezentować będzie FRA.

6. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe z wyraźnie wypisanymi imionami prosimy składać przy furcie lub w zakrystii.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Stanisława Olszewskiego (l. 80) z ul. Paderewskiego (pogrzeb odbył się w czwartek) Wieczny odpoczynek…

Obdarzeni darami idziemy pobłogosławieni przez Boga. Nie zapomnijmy nigdy o miłosierdziu Pana. Nie zapomnijmy także, że jeżeli będziemy przyzywali Go z wiarą, On wysłucha i przyjdzie z pomocą.