OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24.11 - 1.12.2019r.)

1. W czwartek swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Florencjan; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy o godz. 8:00.

2. Od piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą odprawiać będziemy po mszy o godz. 8:00.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny czas wyciszeni i odpowiednio przygotowani. Roraty w tym roku odprawiać będziemy od poniedziałku do soboty o 17:00. Prosimy rodziców, aby pomogli swoim pociechom przygotować lampiony. Zachęcamy również dorosłych, aby na roratach byli ze swoimi lampionami. Będzie to piękne świadectwo, ale i przykład dla młodszych.

4. Od przyszłego poniedziałku (2 grudnia) przyjmować będziemy intencje mszalne na I kwartał 2020r.

5. Przy furcie można nabyć opłatki wigilijne, kartki świąteczne, cukierki – krówki św. Franciszka oraz kalendarze na przyszły rok. Informujemy, że na terenie naszej Parafii nie rozprowadzamy po domach opłatków.

6. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia będzie można złożyć przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachcemy do włączenia się w to dzieło pomocy najmniejszym. Przyrzeczenia te można będzie złożyć w czasie mszy o godz. 9:15.

7. Narzeczonych informujemy, że w sobotę (7.12.) w konwikcie św. Leona rozpocznie się kurs przedmałżeński.

8. Organizujemy pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych w Belgii, Francji i Niemczech w terminie od 29 kwietnia do 9 maja 2020r. W planach między innymi: Lourdes, La Salette, Paryż i Ars. Zapisy u o. Gwardiana.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Leona Dzienisza (l.81) z Gniewowa (pogrzeb odbył się w czwartek) i Władysława Miętkiego (l. 58) z ul. Klasztornej (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Jezus zakrólował z krzyża i przez krzyż wiedzie droga do Jego królestwa. Przyjmijmy znak krzyża, bo z niego spływa na nas i na cały świat wszelkie błogosławieństwo od Boga.