OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22 - 29 grudnia 2019r.)

1. W poniedziałek dyżur spowiedziowy w naszym kościele z udziałem kapłanów z dekanatu w godzinach: 8:00 – 10:00, 15:00 – 17:30, 18:00 – 20:00. Bardzo prosimy wszystkich o skorzystanie z sakramentu Pokuty do poniedziałku.

2. We wtorek, w Wigilię Bożego Narodzenia, msze o godz. 6:30 i 8:00.

3. W Wigilię Bożego Narodzenia zachęcamy, aby zgodnie z naszą polską tradycją, zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy również do chrześcijańskiego przeżycia tego wyjątkowego wieczoru przez odczytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, dzieleniu się opłatkiem, składaniu życzeń i śpiewaniu kolęd.

O godz. 21:00 msza dla rodziców z dziećmi; o 24:00 Pasterka, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest, jak co roku, na fundusz ochrony życia.

4. W uroczystość Narodzenia Pańskiego msze od godz. 8:00 jak w każdą niedzielę.

Dzieci zapraszamy na urodziny Pana Jezusa o godz. 10:30.

5. W czwartek, II dzień świąt i święto św. Szczepana. Msze jak w każdą niedzielę, a przed kościołem zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

6. W piątek święto św. Jana Apostoła. Tradycyjnie po mszach poświęcenie wina.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Najświętszej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa. Także w przyszłą niedzielę kolekta remontowa. Za złożone ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

8. Grupa Wsparcia Żyj godnie dla chorych na Alzheimera i ich opiekunów prowadzi dziś przed kościołem sprzedaż ozdób świątecznych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie domu dziennego pobytu przy ul. Sikorskiego.

9. Organizowany jest po świętach wyjazd do Medjugorie w terminie 28.12 – 4.01. Koszt 1450 zł. Zapisy i informacje u o. Grzegorza.

10. Siostry Szarytki zapraszają Dzieci Maryi na spotkanie opłatkowe 28 grudnia o godz.15:00 do Domu Pomocy Społecznej przy ul. św. Jacka. Siostry proszą o potwierdzenie udziału w punktach: sklep Plastuś, biblioteka przy ul. Kaszubskiej lub na furcie DPS-u.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Hannę Kierznikiewicz (l. 54) z ul. Gniewowskiej (pogrzeb odbył się w czwartek). Wieczny odpoczynek…

Idźmy przygotować nasze serca i domy do wielkiego święta, aby godnie przyjąć nadchodzącego Zbawiciela.