OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (5 - 12 stycznia 2020r.)

1. W poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego; naszą pamięcią chciejmy ogarnąć misjonarzy, szczególnie tych, którzy pochodzą z naszej parafii i naszego miasta. Msze według porządku niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć poświęconą kredę i kadzidło na oznaczenie naszych drzwi.

2. Misternicy Kaszubscy zapraszają wszystkich na Orszak Trzech Króli. Początek przy Pałacu Przebendowskich o godz. 13:30.

3. W sobotę przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msze z kazaniami o 8:00 i 12:00, a o 19:00 msza przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lourdzkim. Na tę mszę prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby. Kwiat ten ma stać się widzialnym znakiem naszej modlitwy. Zapraszamy do tej modlitwy.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 msza i spotkanie formacyjne dla FZŚ.

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej Parafii. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, w sobotę w Gniewowie o 10:00, a w niedzielę o 14:00. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

• we wtorek: ul. Śmiechowska nr 31 A51 + 34 A nr 141 oraz 34 B, ul. Wysoka i Krzyżowa, Myśliwska + leśniczówka, płk. Dąbka, ul. Sikorskiego nr 220 oraz nr 323;
  • w środę: ul. Sikorskiego nr 2246, nr 2547, nr 4967 B, nr 37, nr 39, nr 41, nr 4678, nr 7173 A, 7577;
  • w czwartek: ul. Sikorskiego nr 79101, nr 80100, nr 103127, nr 102120, nr 122148,  ul. Południowa, Wschodnia i Środkowa;
  • w piątek: ul. Poprzeczna, Kamienna, Pogodna, Wąska, ul. Leśna, Ofiar Grudnia ’70 i Odrębna;
  • w sobotę: Gniewowo;
  • w niedzielę: ul. Brzozowa, Nowa, Krasickiego, Sędzickiego i Skibniewskiej oraz Kasprowicza;

Cały program kolędowy wywieszony jest w gablocie, na stronie internetowej i facebook’u. Kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie w przyszły poniedziałek.

6. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki od 10:00 do 11:00.

7. Organizujemy pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych w Belgii, Francji i Niemczech w dniach od 29 kwietnia do 9 maja 2020r. informacje i zapisy u o. Gwardiana. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjeździe.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Annę Marszewską (l. 86) z ul. Południowej (pogrzeb odbył się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

Niech na drodze naszej codzienności towarzyszy nam błogosławieństwo Boże.