OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (12 - 19 stycznia 2020r.)

1. Jutro kończymy nasze odwiedziny kolędowe; odwiedzimy mieszkańców ulic: Obrońców Westerplatte, Paderewskiego i Matejki oraz tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie w ramach kolędy dodatkowej.

Już teraz serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w Waszych progach i za czas poświęcony na spotkanie z nami, a przede wszystkim za wspólną modlitwę. Dziękujemy również za wszelkie uwagi, które przyjmujemy z pokorą. Bóg zapłać mówimy za kolędowe ofiary, które przeznaczamy w dalszym ciągu na trwające prace remontowe kościoła i klasztoru. W tym roku
planujemy kontynuować remont naszych organów. Niech błogosławieństwo Boże, które pozostawiliśmy towarzyszy Wam przez cały ten rok.

2. W poniedziałek przeżywać będziemy 370. rocznicę nadania praw miejskich naszemu Miastu. Uroczystości z udziałem władz Miasta i Powiatu, Gości oraz pocztów sztandarowych rozpoczną się modlitwą i złożeniem kwiatów w krypcie rodziny Wejherów o godz. 16:45. O 17:00 Msza św. w intencji naszego Miasta, a po niej przemarsz na rynek i dalszy ciąg uroczystości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W czwartek, po wieczornej mszy, o. Florencjan zaprasza na miesięczną katechezę dla dorosłych na temat: Cnota nadziei a zuchwałość.

4. Od soboty rozpocznie się w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy Bogu sprawę jedności między wyznawcami Jezusa.

5. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych w Belgii, Francji i Niemczech w terminie od 29 kwietnia do 9 maja 2020r. W planach między innymi: Lourdes, La Salette, Paryż i Ars. Zapisy i szczegółowe informacje u o. Gwardiana.

6. Informujemy iż Verba Sacra – Biblia Kaszubska odbędzie się w poniedziałek (27 stycznia) we farze o godz. 17:00. W tym roku przedstawiona zostanie Księga Powtórzonego Prawa.

Napełnieni mocą z wysoka idźmy dobrze czyniąc i podnosząc na duchu naszych braci i siostry za wzorem Jezusa. W trudzie chrześcijańskiego świadectwa towarzyszy nam błogosławieństwo Trójjedynego Boga.