OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (26.01 - 2.02.2020r.)

1. W poniedziałek, we farze, o godz. 17:00 odbędzie się Verba Sacra – Biblia Kaszubska. W tym roku przedstawiona zostanie Księga Powtórzonego Prawa.

2. W sobotę o godz. 8:00 msza dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie gromnic na każdej mszy, prosimy o ich przyniesienie.

Święto Ofiarowania Pańskiego jest również dniem modlitw za powołanych do życia konsekrowanego. Chcemy pamiętać w szczególny sposób o tych, którzy pragną swoim życiem naśladować Jezusa ubogiego, czystego i posłusznego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na pomoc zakonom kontemplacyjnym w naszej archidiecezji: siostrom benedyktynkom w Żarnowcu, karmelitankom w Gdyni i Suchej Hucie oraz betlejemitkom w Grabowcu.

4. Zbliża się Światowy Dzień Chorego, który obchodzić będziemy we wtorek 11 lutego. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą do opiekunów, aby pomogli chorym tego dnia dotrzeć na modlitwę do naszego Sanktuarium. W tym roku naszym uroczystościom przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Szlachetka. Program wywieszony jest w gablocie, Internecie i facebooku.

5. W sobotę jubileusz 70. lecia życia zakonnego obchodzić będzie s. Waleria Damuć, która przez wiele lat posługiwała w naszej Parafii jako katechetka. Msza jubileuszowa w kaplicy sióstr zmartwychwstanek o 11:00.

Umocnieni Bożym Słowem i błogosławieństwem idźmy w naszą codzienność, aby swoim życiem i modlitwą przybliżać zjednoczenie chrześcijan.