OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (2 - 9 lutego 2020r.)

1. W poniedziałek z racji wspomnienia św. Błażeja po mszach udzielać będziemy błogosławieństwa tegoż Świętego przeciw chorobom gardła.

Natomiast w środę we wspomnienie św. Agaty po mszach świecić będziemy chleb, sól i wodę ku czci tej Świętej, która jako Patronka ma chronić od pożarów, powodzi i innych niebezpieczeństw.

2. W środę, po wieczornej mszy, odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek, w czasie wieczornej mszy, modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za ministrantów i ich rodziny, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi zespół Wpatrzeni. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań i za powołanych. W piątek wynagradzajmy Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych z comiesięczną posługą sakramentalną.

4. W przyszłą niedzielę msza dla FZŚ o godz. 12:00, a po niej spotkanie formacyjne.

5. W najbliższy weekend odbędą się w naszym Sanktuarium rekolekcje wspólnoty „7 Aniołów”. Rekolekcje są przygotowaniem do wędrówki ewangelizacyjnej, która odbędzie się w sierpniu w Miłakowie. Liczba uczestników to ok. 140 osób, głównie dzieci i młodzież z całej Polski. Polecamy ten czas Waszej modlitwie i zapraszamy do udziału we wspólnych punktach, takich jak Eucharystia, uwielbienie, ewangelizacja uliczna. Więcej informacji na facebooku i u o. Benedykta.

6. W przyszły wtorek, w dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej, po raz 28 obchodzić będziemy, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Światowy Dzień Chorego. W naszym Sanktuarium o godz. 10:00 Msza św. dla chorych i cierpiących z możliwością przyjęcia sakramentu Namaszczenia i błogosławieństwem lourdzkim pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Szlachetki.
Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc chorym w dotarciu tego dnia do naszej świątyni.
Prosimy również wszystkich chętnych o upieczenie ciasta na przygotowywany w tym dniu poczęstunek dla chorych. Wypieki prosimy przynosić na furtę do poniedziałku.

Kościół przypomniał nam dzisiaj, że Jezus jest naszym światłem, naszym życiem i naszym zbawieniem. Nieśmy te słowa nadziei w nasze życie. Niech one będą jak światło wśród zwątpienia. Niech niosą nam pomoc i błogosławieństwo Boga.