OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (15 - 23 lutego 2020r.)

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przeżyciu Dnia Chorego w naszym Sanktuarium. Dziękujemy Chorym za liczny udział, ich opiekunom za pomoc w dotarciu podopiecznych do świątyni i tym, którzy łączyli się z nami duchowo. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli ciasta, a Paniom z naszego Caritasu za przygotowanie poczęstunku w Domu Pielgrzyma. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 zostanie odprawiona msza św. za śp. Jakuba Wejhera i Jego rodzinę w 363. rocznicę śmierci oraz o błogosławieństwo Boże dla naszego Miasta. Uroczystości z udziałem władz Miasta i Powiatu, przedstawicieli Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego i pocztów sztandarowych rozpoczną się modlitwą i złożeniem kwiatów w krypcie rodziny Wejherów o 11:45.

3. Również w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym klasztorze i kościele. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Także w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie Arkadiusza Łodziewskiego, świeckiego ewangelizatora, który po każdej mszy skieruje do nas kilka słów. Po mszy o 17:00 zapraszamy na krótkie nabożeństwo uwielbienia. Można będzie tez nabyć jego książki.

5. Wspólnota Vera Virtu i Akcja Katolicka zapraszają na spotkanie z Jackiem Pulikowskim w Filharmonii Kaszubskiej – 6 marca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

6. Zespół Wokalny Art’n’Voices (czyt. „artynwojsys”) oraz Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej zapraszają w przyszłą niedzielę na koncert w kościele NMP Królowej Polski o 19:30.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Zofię Grzenkiwicz (l. 89) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbył się w środę). Wieczny odpoczynek…

Niechaj ta święta liturgia, w której uczestniczyliśmy, pozwoli nam postępować drogą przykazań i drogą miłości w naszej codzienności. Niechaj umocni nas w tym Boże błogosławieństwo.