OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (23.02 - 1.03.2020r.)

1. Zachęcamy, w te ostatnie dni karnawału, do szczególnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu, abyśmy dobrze wkroczyli w Wielki Post. ŚRODĄ POPIELCOWĄ ROZPOCZNIEMY TEN ŚWIĘTY CZAS. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze z obrzędem posypania popiołem o 6:30, 8:00, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu w ciągu dnia jednego posiłku do syta. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę swoich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Wielkim Poście obowiązuje nas powstrzymanie się od zabaw hucznych. Zachęcamy także do podejmowania wielkopostnych postanowień.

2. W PIĄTKI ZAPRASZAMY NA DROGI KRZYŻOWE, które odprawiać będziemy w kościele o 8:30, 16:00 i 18:30. Na Drogę Krzyżową na Kalwarii wyruszymy ok. godz. 16:00, wcześniej o 15:00 msza i uczczenie Relikwii Krzyża św. Przed tą mszą o godz. 14:30 śpiewać
będziemy Godzinki ku czci Męki Pańskiej.

Informujemy, iż dbając o względy bezpieczeństwa uczestników kalwaryjskich dróg krzyżowych, od tego roku, nastąpi drobna zmiana trasy w przemarszu z kościoła na Kalwarię. Wychodzić będziemy przez plac kościelny na ul. Klasztorną, następnie przejdziemy ulicą Parkową i od św. Jacka już bez zmian, tak jak bywało to w latach ubiegłych. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i podporządkowanie się poleceniom służb porządkowych.

MZK informuje natomiast , że po zakończeniu Drogi Krzyżowej przy ul. Harcerskiej będą podstawione autobusy dla osób starszych, niepełnosprawnych i matek z małymi dziećmi.

3. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele o godz. 16:30. Bezpośrednio po nich msza.

4. W czwartek, po wieczornej mszy, kolejna katecheza dla dorosłych na temat: Cnota miłości – problem terminologiczny na przykładzie biblijnym.

5. Kancelaria, w piątki Wielkiego Postu, czynna będzie w godz. od 10:00 do 11:30.

6. Od przyszłego poniedziałku (2 marca) przyjmować będziemy intencje mszalne do końca bieżącego roku.

7. Szkoła Sióstr Zmartwychwstanek zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w najbliższą sobotę. Bliższe informacje znajdują się na plakacie. Na swój Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się we wtorek 3 marca zaprasza również Szkoła Podstawowa nr 6.

Pamiętajmy w tym tygodniu o wołaniu Jezusa: „miłujcie waszych nieprzyjaciół". Na trud chodzenia tą drogą niech nam błogosławi Wszechmogący Bóg.