OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (1 - 8 marca 2020r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 16:30. W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 8:30, 16:00 i 18:30. Natomiast na Drogę Krzyżową na Kalwarii wyruszymy ok. godz. 16:00, wcześniej o 15:00 msza, przed którą śpiewać będziemy Godzinki ku czci Męki Pańskiej. W tym dniu z pielgrzymką do naszego Sanktuarium przybędą przedstawiciele wspólnot zakonnych, które posługują w naszej archidiecezji.

Przypominamy, iż dbając o względy bezpieczeństwa uczestników kalwaryjskich dróg krzyżowych, od tego roku, nastąpiła drobna zmiana trasy przemarszu z kościoła na Kalwarię. Wychodzimy przez plac kościelny na ul. Klasztorną, następnie przechodzimy ulicą Parkową i od św. Jacka już bez zmian. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i podporządkowanie się poleceniom służb porządkowych.

2. Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną.

3. Od poniedziałku przyjmować będziemy intencje mszalne do końca bieżącego roku.

4. W poniedziałek wspólnota Vera Virtu zaprasza, po wieczornej mszy, na kolejne spotkanie o Dekalogu po męsku.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19:00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi zespół Wpatrzeni. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań i za powołanych. W czwartek i piątek tradycyjnie odwiedzimy naszych chorych. W sobotę o 8:00 msza dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

6. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski przyszła niedziela będzie dniem modlitw za misje. W tym dniu, przed kościołem, zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom Ad gentes.

7. Wspólnota mężczyzn Vera Virtu i nasze Sanktuarium zapraszają na Kaszubską Nocną Drogę Krzyżową. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 27 marca. Bliższe informacje dostępne są na facebooku, stronie wspólnoty i naszego sanktuarium, a także na plakatach.

8. Kancelaria, w piątki Wielkiego Postu, czynna będzie w godz. od 10:00 do 11:30.

9. Narzeczonych, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa informujemy, iż w sobotę, w konwikcie św. Leona, rozpocznie się kurs przedmałżeński.

10. Szkoła Podstawowa nr 6 zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi we wtorek od godz. 16:30.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Adama Formellę (l. 63) z ul. Przebendowskiego (pogrzeb odbył się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Na czas czterdziestodniowej pokuty, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, aby nasze czyny miłości, modlitwa i post czynione w szczerości serca i z głęboką wiarą, pomogły nam zbliżyć się do Boga.