AKTUALNY KOMUNIKAT !!!

Zgodnie z dekretem Metropolity Gdańskiego po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce informujemy:

1. udział w nabożeństwach został ograniczony do 50 osób, dlatego zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych i nabożeństwach poprzez transmisję telewizji Chopin z naszego Sanktuarium lub przez media ogólnopolskie;

2. uwzględniając bogactwo duchowe Gorzkich Żali, Godzinek, Drogi Krzyżowej, Różańca, Koronki do Miłosierdzia Bożego, zachęcamy do uczestnictwa poprzez transmisję, bądź indywidualnego lub rodzinnego ich odprawiania;

3. zawieszone zostają wszystkie spotkania formacyjne, wszelkie formy rekolekcji - w tym parafialne, pielgrzymki, spotkania grup duszpasterskich oraz wszelkie inne zgromadzenia o charakterze formacyjnym i pozaliturgicznym.

W związku z ogólnoświatową sytuacją zachorowań na koronawirusa informujemy, że w naszym Sanktuarium podczas Mszy Świętych i nabożeństw modlić się będziemy o uzdrowienie chorych, za ich rodziny, całą służbę zdrowia, za rządzących, by podejmowali dobre i właściwe decyzje, o ustanie pandemii, o naszą dojrzałość i za zmarłe ofiary.

Każdego dnia o godzinie 19.00 w tej właśnie intencji będzie odprawiana Msza Święta. Po wszystkich Mszach Świętych w naszej świątyni będziemy śpiewać Suplikacje. Każdego dnia dodatkowo o godzinie 20.30 odmawiać będziemy różaniec święty zakończony Apelem Jasnogórskim i Suplikacjami.

Komunii Świętej tradycyjnie na język będziemy udzielać przy ołtarzu głównym, tylko na rękę przy ołtarzu św. Anny.

Nasz kościół będzie otwarty jak dotychczas z możliwością adoracji Jezusa Eucharystycznego i korzystania z sakramentu pokuty.

Obyśmy potrafili więcej czasu przeznaczyć na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę osobistą. Czyńmy to przez wstawiennictwo Niepokalanej Matki Uzdrowienia Chorych na Duszy i na Ciele.

Wydawanie posiłków w Kuchni św. Franciszka od poniedziałku do soboty w godzinach od 12:00 do 13:00 tylko i wyłącznie na wynos.

wejherowscy franciszkanie