AKTUALNY KOMUNIKAT

Kochani!

Zgodnie z postanowieniami władz państwowych sanitarnych i kościelnych, po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, przypominamy, iż nadal pozostają w mocy obowiązujące nas zasady:

1. W naszym Sanktuarium msze w dni powszednie i niedziele sprawowane są według zwyczajnego porządku. WSZYSTKICH prosimy o uczestnictwo za pośrednictwem transmisji telewizyjnej (TV Chopin, kanał 43).

Liczba uczestników mszy nie może przekraczać 50 osób.

Każdego dnia, wieczorna Eucharystia sprawowana jest w intencji o uzdrowienie chorych, za ich rodziny, całą służbę zdrowia, za rządzących, by podejmowali dobre i właściwe decyzje, o ustanie pandemii, o naszą dojrzałość i za zmarłe ofiary pandemii.

Komunia św. udzielana jest przy ołtarzu głównym tradycyjnie do ust, natomiast przy ołtarzu św. Anny tylko na rękę.

Po wszystkich mszach śpiewamy suplikacje.

2. Każdego dnia, o 20:30 odmawiamy różaniec, który kończymy apelem i suplikacjami. W tym czasie trwa również transmisja w TV Chopin. Prosimy, aby łączyć się z nami duchowo w swoich domach.

3. Nasza świątynia pozostaje otwarta jak dotychczas z możliwością adoracji Jezusa Eucharystycznego i korzystania z sakramentu pokuty. Obyśmy potrafili więcej czasu przeznaczyć na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę osobistą. Czyńmy to przez wstawiennictwo Niepokalanej Matki Uzdrowienia Chorych na Duszy i na Ciele.

Zachęcamy, aby już dzisiaj korzystać ze świątecznej spowiedzi.

4. Uwzględniając bogactwo duchowe Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, różańca, Koronki do Miłosierdzia Bożego, zachęcamy do pozostania w domach i uczestnictwa w tych nabożeństwach poprzez transmisję telewizyjną.

5. Zawieszone zostają wszystkie spotkania formacyjne, wszelkie formy rekolekcji – w tym parafialne, pielgrzymki, spotkania grup duszpasterskich oraz wszelkie inne zgromadzenia o charakterze formacyjnym i pozaliturgicznym.

6. Ks. Abp Metropolita Gdański dekretem z dnia 18 marca br. zarządził w całej archidiecezji ograniczenie uroczystości pogrzebowych do jednej stacji na cmentarzu. Pogrzeb odprawia się przy grobie w obecności najbliższej rodziny (z zachowaniem obowiązującego limitu 50 osób). W pogrzebie nie mogą uczestniczyć osoby odbywające kwarantannę.

Mszę pogrzebową odprawia się w kościele w dniu pogrzebu lub w terminie późniejszym, w zależności od ustaleń z rodziną zmarłego.

7. Kuchnia św. Franciszka, od poniedziałku do soboty w godzinach od 12:00 do 13:00, posiłki wydaje tylko i wyłącznie na wynos.