OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (26.04 - 3.05.2020r.)

1. Przypominamy o dyspensie udzielonej przez Metropolitę Gdańskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach. PROSIMY o duchową łączność i modlitwę, uczestnicząc w nabożeństwach transmitowanych w TV Chopin, kanał 43 i na naszej stronie internetowej.

2. Stosując się do zaleceń władz państwowych i aktualnych rozporządzeń, PRZYPOMINAMY, iż w naszej świątyni w czasie mszy lub adoracji Najświętszego Sakramentu może uczestniczyć 35 osób. Prosimy o wchodzenie do kościoła wejściem przez korytarz koło furty. W KOŚCIELE OBOWIĄZUJE NAS RÓWNIEŻ NOSZENIE MASECZKI, którą zdejmujemy tylko na moment przyjęcia Komunii św. Komunia św. udzielana będzie przy balaskach do ust, natomiast w kaplicy św. Anny na rękę. Pierwszeństwo udziału w mszy mają te osoby, które zamówiły intencję mszalną. W nabożeństwie w kościele może uczestniczyć 27 osób i 8 osób na chórze; taki podział obowiązuje w niedziele i w dni powszednie do odwołania.

3. Od poniedziałku do soboty w godz. 10:00 – 12:00 i 15:00 – 17:00 jest DYŻUR SPOWIEDZIOWY. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w kościele nie może przebywać jednocześnie więcej niż 35 osób. Prosimy o wyrozumiałość.

4. Każdego dnia, o 20:30 odmawiamy różaniec, który kończymy apelem i suplikacjami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z nami poprzez transmisje, pozostając w swoich domach.

5. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynamy Tydzień Biblijny. To kolejna okazja, aby w naszych sercach i rodzinach rozpoznać Zmartwychwstałego Pana, gdy wyjaśnia nam Pisma i łamie dla nas chleb. Wyłóżmy Pismo św. w najważniejszym miejscu mieszkania, zapalmy świece i odczytajmy codziennie fragment, który nam podpowiada rozum i serce.

6. W piątek rozpoczniemy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy po mszy o godz. 8:00 i o 18:30.

Ks. Abp Metropolita udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających w naszej archidiecezji.

7. W tym roku wyjątkowo w sobotę przeżywać będziemy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze według porządku dnia powszedniego. O 8:00 msza w intencji Żywego Różańca.

8. W przyszłą niedzielę przypada 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Święta: Flagi – 2 maja i Konstytucji 3 maja niech będą okazją, aby nasze domy i okna udekorować flagami narodowymi.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Stanisława Ryło (l. 72) z ul. Środkowej (pogrzeb odbył się w czwartek) Wieczny odpoczynek…

Idźmy z Jezusem i prośmy, by zawsze pozostał z nami, by nas nauczał, karmił i obdarzał błogosławieństwem.