OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (3 - 10 maja 20201r.)

1. Przypominamy o dyspensie udzielonej przez Metropolitę Gdańskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach. PROSIMY o duchową łączność i modlitwę, uczestnicząc w nabożeństwach transmitowanych w TV Chopin, kanał 43 i na naszej stronie internetowej.

2. PRZYPOMINAMY, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami, w czasie mszy lub adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni może uczestniczyć 35 osób. Prosimy o wchodzenie do kościoła wejściem przez korytarz koło furty. W KOŚCIELE OBOWIĄZUJE NAS RÓWNIEŻ NOSZENIE MASECZKI, którą zdejmujemy tylko na moment przyjęcia Komunii św. Komunia św. udzielana będzie przy balaskach do ust, natomiast w kaplicy św. Anny na rękę. W nabożeństwie w kościele może uczestniczyć 27 osób i 8 osób na chórze; taki podział obowiązuje w niedziele i w dni powszednie do odwołania.

3. Od poniedziałku do soboty w godz. 10:00 – 12:00 i 15:00 – 17:00 jest DYŻUR SPOWIEDZIOWY. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w kościele nie może przebywać jednocześnie więcej niż 35 osób. Prosimy o wyrozumiałość.

4. Codziennie, o 20:30 odmawiamy różaniec, który kończymy apelem i suplikacjami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z nami poprzez transmisje, pozostając w swoich domach.

5. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Pamiętajmy w naszych modlitwach o powołanych z naszego miasta oraz prośmy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. Majowe odprawiamy po mszy o godz. 8:00 i o 18:30. Zachęcamy do duchowego udziału w tym szczególnym nabożeństwie.

7. W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski. Msze według porządku powszedniego. W tym dniu swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Stanisław; zapraszamy do wspólnej, duchowej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy o 8:00.

Na trud głoszenia Zmartwychwstałego Jezusa w naszym codziennym życiu przyjmijmy teraz błogosławieństwo Trójjedynego Boga.