OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (31.05 - 7.06.2020r.)

1. W poniedziałek II dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze według porządku codziennego.

2. W poniedziałek rozpoczynamy również miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy po mszy o 8:00 i o 18:30.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek, w święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o godz. 19:00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi zespół Wpatrzeni. Serdecznie zapraszamy. W piątek wynagradzajmy Sercu Bożemu za grzechy nasze i całego świata. W sobotę o 8:00 msza dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

4. W piątek przeżywać będziemy 21. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu. Zawierzajmy naszą codzienność, nasze wszystkie sprawy Tej, która to miejsce wybrała na łaski swej stolicę.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Świętej, w naszym Sanktuarium odpust. Zapraszamy na niedzielną sumę odpustową, która zostanie odprawiona, tak jak przed tygodniem, w kościele o 10:30 pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Szlachetki.

Zachęcamy również, aby w sobotę, w ramach rodzinnych spacerów, przejść kalwaryjskie dróżki modląc się za siebie nawzajem i za pielgrzymów, szczególnie tych, pielgrzymujących od strony morza.

6. Informujemy, iż Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w sobotę 19 września.

7. Bliższe informacje co do procesji Bożego Ciała zostaną podane w przyszłą niedzielę.

8. Najbliższy dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej wypada w Boże Ciało. Msza w intencjach zbiorowych zostanie odprawiona o 19:00.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Danutę Miotke (l. 58) z ul. Odrębnej (pogrzeb odbył się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

Bóg potrzebuje człowieka, aby dokonać przemiany świata i ludzi w dzieło miłości. Potrzebuje każdego człowieka. Ciebie i mnie! Kto raz doznał w sobie uczucia prawdziwej miłości, ten łatwo zrozumie, do czego miłość jest zdolna. Niech błogosławieństwo Ojca i Syna, i Ducha Świętego będzie dla nas pomocą w niesieniu i okazywaniu miłości siostrom i braciom.