KOMUNIKAT KUSTOSZA W SPRAWIE ODPUSTU WNIEBOWZIĘCIA NMP

„Marsz, marsz, czemprędzej, już larum biją.

Zchodźcie się zewsząd na Kalwaryją.

Z dołu do góry nam iść potrzeba, tam nam pokażą drogę do nieba.

(ks. Szczepan Keller, pieśń pielgrzymki kościerskiej)

Czcigodni Pielgrzymi wejherowskiego Sanktuarium!

Drodzy Bracia Kapłani!

Słowami pieśni pątników kościerskich, pragniemy Was bardzo serdecznie zaprosić do Wejherowa, duchowej stolicy Kaszub.

Sytuacja epidemiczna i wszelkie obostrzenia, jakie obecnie władze państwowe i sanitarne wprowadziły, umożliwiają nam przeżywanie dorocznego odpustu Wniebowzięcia NMP, a zatem i na pielgrzymowanie. Zchodźcie się zewsząd na Kalwaryję… Czekamy na Was! To pielgrzymowanie na pewno będzie inne niż do tej pory… Zachowując aktualne przepisy Głównego Inspektora Sanitarnego podejmijcie proszę Wasze wędrowanie w duchu dziękczynienia za ocalenie z pandemii koronawirusa, pamiętając jednocześnie o wszystkich chorych, o całym personelu medycznym oraz o zmarłych. Prośmy za wstawiennictwem Madonny Wejherowskiej czczonej jako Uzdrowienie Chorych na duszy i na ciele o oddalenie od nas zagrożenia.

W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować pątnikom z Oliwy, Kościerzyny, Przodkowa, Gdyni, Pucka i Pierwoszyna za duchowe pielgrzymowanie na odpusty Wniebowstąpienia i Trójcy, ale przede wszystkim za Wasze delegacje, które podtrzymując tradycje pielgrzymowania, często wielkowiekową, przyszły na majowe i czerwcowe odpusty. Za ten przykład wiary, silnej wiary i przywiązania do tradycji praojców niech dobry Bóg będzie dla Was najlepszą nagrodą.

Siostry i Bracia Pielgrzymi!

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE DO WSPÓLNEJ MODLITWY W NASZYM SANKTAURIUM W SIERPNIU NA WNIEBOWZIĘCIE NMP.

Nasze szczególne zaproszenie kierujemy w stronę Parafii, które nie pielgrzymują jeszcze do Wejherowa lub w tym roku zamierzały wyruszyć w drogę! A tym, którzy pątniczy szlak już przemierzają dziękujemy za piękne świadectwo wiary, za tę modlitwę stóp, za trud pielgrzymowania.

Informujemy, iż program uległ pewnym modyfikacjom na co zwracamy szczególną uwagę już teraz.

Kochani!

Do wspólnej modlitwy na kalwaryjskich dróżkach zapraszamy również w każdy II piątek miesiąca (do listopada). Nasze rozważania Drogi Krzyżowej rozpoczynamy w kościele klasztornym o godz. 16:00.

Natomiast wszystkich młodych zapraszamy na odpust Podwyższenia Krzyża św. we wrześniu.

Zawierzamy Was i Waszych najbliższych Bożemu Miłosierdziu!

Spotkajmy się na kalwaryjskich wzgórzach!

w imieniu wejherowskich franciszkanów, opiekunów Sanktuarium

o. Joel Stanisław Kokott OFM,

kustosz Sanktuarium i gwardian Klasztoru