OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (20 - 27 września 2020r.)

1. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za udział i modlitwę w ostatnim w tym roku odpuście kalwaryjskim. W tym miejscu dziękujemy wszystkim: na pierwszym miejscu Dobremu Bogu
za udzielone nam łaski w tym trudnym czasie pandemicznym, Wam i Pielgrzymom za wspólną modlitwę, noszącym sztandary, feretrony i nagłośnienie, wszystkim zaangażowanym w jakikolwiek sposób w organizowaniu tych uroczystości. Niech Pan Wam błogosławi!

2. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość Pierwszej Komunii św. Świadomi odpowiedzialności za chrześcijańskie wychowanie naszych dzieci cieszymy się wzrostem ich wiary, ale jednocześnie polecajmy je Opatrzności Bożej. W tym tygodniu dzieci przeżywać będą tradycyjnie Biały Tydzień – msza dla nich o godz. 19:00.

3. Od dzisiaj, w łączności z mężczyznami z całej Polski, możemy uczestniczyć w Oblężeniu Jasnej Góry w formie on-line. Serdecznie zapraszamy, w imieniu Grupy Vera Virtu, wszystkich mężczyzn na spotkania w sali i kaplicy Domu Pielgrzyma od godz. 17:00 do 22:00. Zdajemy sobie sprawę, że jest to tydzień pracy, dlatego w spotkaniach można uczestniczyć dowolnie wybierając pasujący dzień lub dni oraz godziny. Szczególne zaproszenie kierujemy do mężczyzn na piątek, kiedy to organizatorzy przewidzieli transmisję Męskiej Drogi Krzyżowej z naszego Sanktuarium. Natomiast w sobotę spotkanie na Jasnej Górze z bezpośrednim przekazem internetowym. W naszym Sanktuarium rozpocznie się wyjątkowo o 16:00 mszą w kaplicy Domu Pielgrzyma. Więcej informacji na stronach sanktuarium i grupy Vera Virtu oraz profilach facebookowych.

4. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. O. Franciszka, którą odprawiać będziemy po mszy o godz. 8:00.

5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe. Za złożone ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

6. Również w przyszłą niedzielę, o godz. 15:45 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły nr 6 i szkoły sióstr zmartwychwstanek.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Brunona Grabowskiego (l. 92) z ul. Krótkiej (pogrzeb odbył się w środę), Grażynę Słowi (l. 62) z ul. Śmiechowskiej (pogrzeb odbył się w czwartek) i Rozalię Jucha (l. 83) z ul. Śmiechowskiej (pogrzeb odbędzie się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Umocnieni przez Jezusa Jego błogosławieństwem idziemy w naszą codzienność; do swoich zajęć, pracy, szkoły, do życia. Pan zawsze jest z nami.