OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (27.09 - 4.10.2020r.)

1. W czwartek rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Wszystkich zapraszamy do tej wyjątkowej modlitwy, o którą prosiła Matka Boża w swoich objawieniach. Szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców z dziećmi. Różaniec odmawiać będziemy po mszy o godz. 8:30 i 18:30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo od poniedziałku do piątku o 17:30. Naszą modlitwę różańcową w tym roku chciejmy ofiarować w intencji ustania pandemii koronawirusa.

2. W tym tygodniu przypadają również dni odnowy duchowej. W czwartek o 19:00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. Postarajmy się o chwilę czasu na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy, ofiarując ją również w intencji powołanych oraz nowych powołań, szczególnie z naszej Parafii. Zachęcamy do tej modlitwy i uwielbienia Jezusa słowem i pieśnią z zespołem Wpatrzeni. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. W sobotę o godz. 8:00 msza dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

3. W sobotę rozpoczniemy uroczystości ku czci naszego Zakonodawcy św. O. Franciszka. O godz. 18:00 uroczysta msza i Transitus, czyli Pamiątka śmierci św. Franciszka. Zwracamy uwagę na zmianę godziny mszy.

W niedzielę zapraszamy również na wejherowski rynek, gdzie o 16:00 będziemy modlić się o ochronę stworzenia i pobłogosławimy zwierzęta domowe; natomiast o 20:00 odbędzie się spektakl uliczny pt. Alicja w wykonaniu młodzieży z franciszkańskiego teatru ognia.

Wszystkich Czcicieli i Sympatyków św. Franciszka oraz wspólnoty działające przy naszym kościele zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Wyrażamy naszą wdzięczność za złożone dzisiaj ofiary, które przeznaczamy na prace remontowe. Dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom dziękujemy za złożoną ofiarę na remont naszych organów. Wszystkich Ofiarodawców zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie.

5. Także w przyszłą niedzielę w Piaśnicy odbędą się uroczystości ku czci bł. s. Alicji Kotowskiej i pomordowanych w lasach piaśnickich. Początek uroczystości o 10:45, a o godz. 11:30 msza w kaplicy leśnej. Do Piaśnicy będzie można dojechać specjalnymi autobusami. Bliższe informacje znajdują się w gablocie.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Mariana Potrykusa (l. 65) z ul. Klasztornej (pogrzeb odbył się we wtorek), Tomasza Walczuka (l. 87) z ul. Odrębnej i Kazimierza Rychtera (l. 73) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

Przyjmijmy błogosławieństwo Mistrza z Nazaretu, byśmy nim umocnieni, wypełnili wiernie wolę Bożą nie tylko słowem, ale i codziennym życiem.