OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (4 - 11 października 2020r.)

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po mszy o godz. 8:30 i o 18:30. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o 17:30.

2. W poniedziałek po wieczornej mszy, kolejne spotkanie formacyjne grupy męskiej Vera Virtu na temat dekalogu po męsku. Zapraszamy chętnych mężczyzn do Domu Pielgrzyma.

3. Wracamy do cyklu katechez dla dorosłych. W czwartek, po wieczornej mszy, o. Florencjan zaprasza na katechezę na temat: Czy naprawdę ma to jakiekolwiek znaczenie, gdy ktoś powie: „Dobrze, że jesteś”?

4. W piątek, o ile obostrzenia sanitarne na to będą zezwalały, zapraszamy na Drogę Krzyżową na Kalwarii. Początek w kościele o godz. 16:00.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. O godz. 17:00 msza przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lourdzkim. Na tę mszę prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby.

Tego dnia gościć będziemy w naszej wspólnocie małżeństwo Sylwii i Yousefa Hazboun z Betlejem, którzy opowiedzą nam o życiu w Ziemi św. Usłyszymy również pieśni w języku aramejskim i hebrajskim. Zapraszamy zatem już na godz. 16:00.

6. W przyszłą niedzielę przypada również 20. Dzień Papieski. Do zwyczaju tego dnia należy zbiórka pieniędzy na cele programu stypendialnego. Dzięki takiej pomocy wspieramy młodych, którzy z powodów materialnych nie mogą kontynuować swojej nauki. Zbiórka odbywać się będzie przed kościołem.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 msza dla FZŚ, a po niej spotkanie formacyjne.

8. Od przyszłego poniedziałku (12 października) przyjmować będziemy intencje na przyszły rok. Prosimy tych, którzy mają rocznice czy jubileusze o rezerwację terminów.

9. Informujemy, iż decyzją władz zakonnych kończy posługę w naszej wspólnocie: o. Hadrian. Dziękujemy mu za pracę w naszej wspólnocie i życzymy wstawiennictwa Madonny Wejherowskiej w nowym miejscu posługi.

10. W ZWIĄZKU Z WPROWADZONYMI PRZEZ MINISTERSTWO ZDROWIA OBOSTRZENIAMI NA TERENIE NASZEGO POWIATU, PROSIMY O PRZESTRZEGANIU ZALECEŃ SANITARNYCH ORAZ ZAKRYWANIE UST I NOSA PRZEBYWAJĄC W KOŚCIELE.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Hilarego Polusa (l. 80) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Czcicielom i Sympatykom Biedaczyny z Asyżu oraz Pielgrzymom, Darczyńcom i Parafianom dziękujemy za wszelką życzliwość, modlitwę, i składane ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i Klasztoru. Odwzajemniamy się naszą codzienną modlitwą oraz życzeniami, które wypowiedział kiedyś św. Franciszek: Niech Pan Wam błogosławi i niech Was strzeże. Niech Wam ukaże swoje Oblicze i zmiłuje się nad Wami. Niech obdarzy Was pokojem. Pan niech Wam błogosławi.