OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (1 -8 listopada 2020r.)

1. PRZEBYWAJĄC W KOŚCIELE PROSIMY ZACHOWYWAĆ BEZWGLEDNĄ OSTROŻNOSĆ, DYSTANS ORAZ ZAKRYWAĆ USTA I NOS!

Do 15 listopada obowiązuje dyspensa, udzielona przez biskupa administratora, od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy dla osób chorych i starszych oraz ich opiekunów, a także dla pracowników służby zdrowia.

Po mszy o 8:00 i modlitwach za zmarłych w krypcie naszego kościoła będziemy odmawiać różaniec w intencji ustania pandemii oraz zakończenia trwającego konfliktu w Ojczyźnie.

2. W poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze wg porządku niedzielnego.

Dzisiaj i w poniedziałek przez jednorazowe nawiedzenie kościoła można zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Zyskując ten odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwę na intencje papieża.

W związku z pandemią, decyzją Penitencjarii Apostolskiej, przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę w ich intencji. Natomiast osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu mogą uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach papieża). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Bożej.

Wypominki prosimy składać w zakrystii lub przy furcie.

3. W oktawie Dnia Zadusznego, włączając się w modlitwę Różaniec do granic nieba w Godzinie Miłosierdzia modlić się będziemy w intencji dzieci nienarodzonych.

4. W środę natomiast przypada Wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego.

5. W tym tygodniu przypadają także dni odnowy duchowej. W czwartek o 19:00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. Postarajmy się o chwilę czasu na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy, ofiarując ją również w intencji powołanych oraz nowych powołań, szczególnie z naszej Parafii. Zachęcamy do tej modlitwy z zespołem Wpatrzeni. W sobotę o godz. 8:00 msza dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic. W związku z obostrzeniami sanitarnymi chorych odwiedzać tylko będziemy w nagłych wypadkach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Urszulę Szlas (l. 83) z ul. Kamiennej – pogrzeb odbył się czwartek i Krystynę Siudak (l. 73) z ul. płk. Dąbka Wieczny odpoczynek…

Umocnieni Bożym błogosławieństwem i przykładem świętych, idźmy odpowiedzieć życiem na Boże wezwanie do świętości.