OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (23 - 30 maja 2021r.)

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie zakonnej rozpoczynamy wizytację o. prowincjała, która potrwa do środy. O 17:00 msza wizytacyjna. Polecamy Waszej modlitwie sprawy klasztoru.

2. Majowe odprawiamy po mszy o godz. 8:00 i o 18:30.

3. W poniedziałek II dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze według porządku codziennego, dodatkowa msza o 12:00.

4. W środę pamiętajmy o naszych mamach. Wspomnijmy w modlitwie te żyjące i te, które już odeszły do Pana. Niech naszym podziękowaniem, oprócz kwiatów i upominków będzie modlitwa oraz ofiarowana Komunia św.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej; w naszym Sanktuarium odpust. Wszystkich zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. W sobotę przed południem powitania pielgrzymów od strony Gdyni i Pucka; o godz. 14:00 obchody kalwaryjskie i ok. 17:45 msza przy kościele Trzech Krzyży. W niedzielę o 9:00 wyruszymy z procesją eucharystyczną na góry, gdzie o 10:00 przy kościele Trzech Krzyży zostanie odprawiona Suma odpustowa pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Tadeusza Wojdy.

6. Przypominamy, iż uroczystość Trójcy Świętej kończy okres obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe. Za złożone na ten cel ofiary, za rozumienie i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. Przy tej okazji pragniemy poinformować, iż otrzymaliśmy dotacje z Urzędu Miasta na dokończenie elewacji budynku klasztornego przeznaczonego na Dom Pielgrzyma. Prace zostały już zakończone.

8. Informujemy, że w tym roku zmieniamy trasę procesji Bożego Ciała. Przejdzie ona ulicami: Reformatów – I ołtarz, Wniebowstąpienia, Zamkową – II ołtarz naprzeciw bloku nr 3; III ołtarz na wysokości trasy kalwaryjskiej – droga do młyna i kaplicy Cedronu oraz Klasztorną – IV ołtarz przy domu sióstr zmartwychwstanek. Dotychczasowych budowniczych oraz nowe osoby chętne do budowy ołtarzy zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej mszy.

9. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożoną ofiarę (1300zł) na remont organów. Dziękujemy również ofiarodawcom za zakup bezdotykowych kropielnic do wody święconej.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Genowefę Olszewską (l. 85) z ul. Paderewskiego (pogrzeb odbył się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

Niech błogosławieństwo Ojca i Syna, i Ducha Świętego będzie dla nas pomocą w niesieniu i okazywaniu miłości naszym siostrom i braciom.