OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (27 VI - 4 VII 2021r.)

1. Przypominamy, iż ZNIESIONA ZOSTAŁA DYSPENSA OD UCZESTNICTWA W MSZY NIEDZIELNEJ ORAZ W ŚWIĘTA NAKAZANE.

2. Rozpoczął się już czas wakacji. Niech ten czas wypoczynku będzie okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

3. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze w tym dniu według porządku codziennego. Pamiętajmy w tym dniu w swoich modlitwach o Ojcu Świętym Franciszku. Wszyscy, którzy posługują się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża mogą w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o 19:00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia lub po wieczornej mszy (z zespołem Wpatrzeni), ofiarując ją również w intencji nowych powołań, szczególnie z naszej parafii. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W sobotę o 8:00 msza dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

5. W sobotę rozpoczniemy kalwaryjski odpust NMP Uzdrowienia Chorych. W sobotę około 14:30 powitamy pielgrzymów z Gniewina i okolic. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i msza. O 16:00 Obchody kalwaryjskie, a o 19:00 Msza przed Cudownym Obrazem. W niedzielę o 10:00 zostanie odprawiona Suma odpustowa przy kaplicy Kajfasza połączona z udzielaniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Po sumie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Wyjście na Kalwarię sprzed naszego kościoła o 9:00. Ponadto prosimy, aby przestrzegać przepisy sanitarne zachowując dystans.

Na zbliżający tydzień, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech będzie drogowskazem na wakacyjnych szlakach naszego życia.