OGŁOSZENIA DUSZPATERSKIE (22 - 29 sierpnia 2021r.)

1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w kalwaryjskim odpuście Wniebowzięcia. Dziękujemy za piękne świadectwo wiary, wspólną modlitwę i liczny udział. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia tych uroczystości, a szczególnie noszącym sztandary i feretrony, liturgicznej służbie ołtarza, zespołowi Wpatrzeni, orkiestrze, panom z męskiej grupy i Straży Miejskiej.

2. W czwartek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze według porządku codziennego.

3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe. Za każdy gest życzliwości i zrozumienia bardzo serdecznie dziękujemy jednocześnie zapewniając Was o pamięci w naszych zakonnych modlitwach.

4. Pielgrzymka do Swarzewa wyruszy w sobotę 4 września przed mszą o 6:30. W czasie pielgrzymowania obwiązują zasady bezpieczeństwa związane z pandemią zawarte w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. W pielgrzymce mogą wziąć udział osoby zdrowe i posiadających imienne identyfikatory. Prosimy zaopatrzyć się w takie identyfikatory. W przyszłą niedzielę organizatorzy pielgrzymki będą przyjmować zapisy na pielgrzymkę. Każda osoba idąca na pielgrzymkę musi podać swój numer telefonu, oraz wyrazić pisemną zgodę na możliwość zmierzenia temperatury. Temperatura powyżej 37 st. C kwalifikuje do odsunięcia uczestnika od udziału w marszu. W czasie pielgrzymki należy zachować bezpieczną odległość od rozmówców i współpielgrzymujących.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pokrycie kosztów organizacyjnych pielgrzymki.

W celach organizacyjnych zapraszamy wszystkich noszących feretrony i sztandary oraz tych, którzy chcą pomóc w bezpiecznym marszu pielgrzymów na spotkanie w poniedziałek po wieczornej mszy.

5. Na furcie klasztornej można nabyć nasze kalendarze sanktuaryjne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na prace remontowe.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Edytę Litwin z Gniewowa (pogrzeb odbył się w piątek) i Wandę Wesołą (l. 85) z ul. Wniebowstąpienia (pogrzeb odbył się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wiarę i wzmocni naszą odwagę w mężnym wyznawaniu wiary na drogach naszej codzienności.