OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (5 - 12 września 2020r.)

1. Zgodnie z poleceniem Episkopatu Polski dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z  Afgańczykami. Módlmy się o pokój. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz migrantów i uchodźców. Za wszelki odruch ludzkiej solidarności serdecznie dziękujemy.

2. Powitanie pielgrzymów wracających ze Swarzewa dzisiaj ok. 19:00.

3. We wtorek o 16:30 spotkanie katechetów.

4. Z racji odpustu nie będzie w piątek Drogi Krzyżowej na Kalwarii. Czcicieli Męki Pańskiej zapraszamy w sobotę.

5. W sobotę przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msze o godz. 8:00 i 12:00, a o 19:00 msza przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lourdzkim. Na wieczorną mszę bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby.

6. W sobotę rozpoczniemy również kalwaryjski odpust Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ustania pandemii koronawirusa oraz za uczniów, rodziców i nauczycieli z racji rozpoczętego roku szkolnego. Zaprośmy na to wydarzenie również naszych najbliższych. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Relikwii Krzyża św. O 16:00 wyjście na Kalwarię i Droga Krzyżowa, a na jej zakończenie msza przy kościele Trzech Krzyży.

W niedzielę: o 9:00 procesja z Najświętszym Sakramentem na Kalwarię, o 9:45 koncert zespołu ProBono ze szkół powiatowych w Redzie i Rumi i o 10:00 Suma odpustowa. Naszym uroczystościom przewodniczyć będzie o. Grzegorz Matlak z klasztoru we Wschowie. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej i facebooku.

Nasze odpustowe świętowanie wpisuje się w uroczystości beatyfikacyjne Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, pielgrzyma naszego Sanktuarium.

7. W przyszłą niedzielę o 16:00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły nr 6 i szkoły sióstr.

8. Chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9:00 do zakrystii ministrantów.

Boże błogosławieństwo jest dla nas drogowskazem na drodze do domu Ojca. Niech ono wyznacza kierunek i bieg zbawienia w codziennym naszym zabieganym życiu.