OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (26 IX 3 X 2021r.)

1. W piątek rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Wszystkich zapraszamy do tej wyjątkowej modlitwy, o którą prosiła Matka Boża w swoich objawieniach. Szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców z dziećmi. Różaniec odmawiać będziemy po mszy o godz. 8:30 i o 18:30.

2. W tym tygodniu przypadają również dni odnowy duchowej. W czwartek o 19:00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. Postarajmy się o chwilę czasu na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy, ofiarując ją również w intencji powołanych oraz nowych powołań, szczególnie z naszej Parafii. Zachęcamy do tej modlitwy i uwielbienia Jezusa słowem i pieśnią z zespołem Wpatrzeni. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. W sobotę o godz. 8:00 msza dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy uroczystości ku czci naszego Zakonodawcy św. O. Franciszka. O godz. 17:00 uroczysta msza i Transitus, czyli Pamiątka śmierci św. Franciszka. Wszystkich Czcicieli i Sympatyków św. Franciszka oraz wspólnoty działające przy naszym kościele zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o 16:00.

5. Decyzją władz zakonnych zakończył posługę w naszej wspólnocie o. Radosław Stawski. Natomiast do pracy został skierowany o. Dezyderiusz Głodowski, wejherowianin i nasz parafianin. Serdecznie go witamy i życzymy wstawiennictwa Madonny Wejherowskiej w jego posłudze.

6. W przyszłą niedzielę w Piaśnicy odbędą się uroczystości ku czci bł. s. Alicji Kotowskiej i pomordowanych w lasach piaśnickich. Msza w kaplicy leśnej o godz. 11:00. Do Piaśnicy będzie można dojechać specjalnymi autobusami. Bliższe informacje znajdują się w gablocie.

7. Przy furcie klasztornej można nabyć kalendarze z naszego Sanktuarium, kalendarze misyjne i pamiątki z Ziemi św.

Przyjmijmy błogosławieństwo, które niech będzie dla nas pomocą w każdym dniu, abyśmy potrafili utracić „coś”, co oddziela nas od Jezusa, a wybierając dobro potrafili świadczyć bliźnim, że należymy do Jezusa, który jest Jedynym naszym Zbawicielem.