Kaszubski Magnificat w Kaszubskiej Jerozolimie

W czasie uroczystosci odpustowych Wniebowstąpienia Pańskiego, 12 maja br., w naszym kościele (pierwszej kaplicy kalwaryjskiej) odsłonięto kopię Tablicy Magnificat w języku kaszubskim. To, jak powiedział prezes Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego Łukasz Grzędzicki, kolejny most łączący Wejherowo - kaszubską Jerozolimę z Jerozolimą w Ziemi św.

Odsłonięcia kopii Tablicy dokonali prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego - Łukasz Grzędzicki, prezes wejherowskiego oddziału Zrzeszenia -  Henryk Kanczkowski i kustosz Sanktuarium o. Daniel Szustak. Kaszubski Magnificat poświęcił ks. bp Andrzej Dziuba – ordynariusz diecezji łowickiej.

foto Tablicy - Agnieszka Okoń

Tablica Magnificat została zawieszona w Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety w Ain Karem 12 marca 2013r. w czasie kolejnej pielgrzymki Kaszubów do Ziemi św.

foto z Ziemi św. - Teresa Klein