OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (7 - 14 listopada 2021r.)

1. W związku z trwającym stanem pandemii, decyzją Penitencjarii Apostolskiej, przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę w ich intencji.

2. W czwartek przypada Narodowe Święto Niepodległości, a w naszym Sanktuarium dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msze o godz. 8:00 i 12:00; a o 19:00 msza przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lourdzkim. Na tę mszę prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W 103. rocznicę odzyskania wolności ogarnijmy naszą Ojczyznę i jej trudne sprawy modlitwą. Niech to będzie okazja, aby nasze domy i okna udekorować flagami narodowymi.

3. W piątek zapraszamy na ostatnią w tym roku Drogę Krzyżową na Kalwarii. Początek w kościele o godz. 16:00.

4. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą ogarniać będziemy chrześcijan, którzy są uciskani z powodu wyznawanej wiary; a w tym roku szczególnie za chrześcijan w Libanie. Na polecenie Episkopatu Polski, przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby tych, którzy doświadczają cierpienia tylko dlatego, że są uczniami Jezusa.

5. Przy furcie klasztornej można nabyć kalendarze z naszego Sanktuarium, kalendarze misyjne i pamiątki z Ziemi św.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Bogumiłę Kamińską (l. 68) z ul. Środkowej (pogrzeb odbył się w piątek) i Lidię Murat (l.81) z ul. Przebendowskiego (pogrzeb odbędzie się w poniedziałek). Wieczny odpoczynek…

Idźmy z Bożym błogosławieństwem w naszą codzienność i nie zapominajmy, że Jezusowi można naprawdę zaufać, bo On nigdy nikogo nie opuszcza.