OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (2 - 9 stycznia 2021r.)

1. PRZYPOMINAMY I PROSIMY O PRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW O ZAKRYWANIU UST I NOSA.

2. W CZWARTEK PRZEŻYWAĆ BĘDZIEMY UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO; naszą pamięcią chciejmy ogarnąć misjonarzy, szczególnie tych, którzy pochodzą z naszej parafii i naszego miasta. Msze według porządku niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć poświęconą kredę i kadzidło na oznaczenie naszych drzwi.

Również w czwartek zapraszamy na wspólne kolędowanie z góralską kapelą Równica z Ustronia. Początek o godz. 16:30.

3. Misternicy Kaszubscy zapraszają wszystkich na ORSZAK TRZECH KRÓLI. Początek przy Pałacu Przebendowskich o godz. 13:30.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19:00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi zespół Wpatrzeni. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań i za powołanych. W czwartek i piątek tradycyjnie odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W sobotę o 8:00 msza dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

5. W przyszłą niedzielę świętować będziemy 75. rocznicę powrotu franciszkanów do Wejherowa i budowę pierwszego żłóbka. O godz. 12:00 msza dziękczynna, której przewodniczyć będzie bp Wiesław Szlachetka, a po niej kolędowanie z zespołem Gang Marcela.

6. W TROSCE O NASZE WSPÓLNE BEZPIECZEŃSTWO, W TYM ROKU NIE ODBĘDĄ SIĘ TRADYCYJNE ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE, CZYLI KOLĘDA. Zapraszamy od poniedziałku mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną mszę połączoną ze specjalnym błogosławieństwem oraz poświęceniem wody do pokropienia domów i obejść.

• W poniedziałek (3 stycznia) zapraszamy mieszkańców ulic: Klasztornej, Zamkowej, Przebendowskiego i ks. Roszczynialskiego;
  • We wtorek (4 stycznia) zapraszamy mieszkańców osiedla Staszica;
  • W środę (5 stycznia) zapraszamy mieszkańców ulic: Wniebowstąpienia, Krótkiej, Podgórnej i Gniewowskiej;
  • W piątek (7 stycznia) zapraszamy mieszkańców ulicy Śmiechowskiej.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Bożenę Klein (l. 84) z os. Staszica (pogrzeb odbył się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Na nasze postanowienie, że w tym roku nie zaniedbamy uczestnictwa w niedzielnej mszy, niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący.