OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (28.02 - 6.03.2022r.)

1. Zachęcamy i prosimy o szczególną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie. Różaniec o godz. 8:30, 15:00 i 18:30. Odpowiadając na apel Episkopatu Polski dzisiaj i w środę popielcową przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

2. ŚRODĄ POPIELCOWĄ ROZPOCZNIEMY WIELKI POST. Msze z obrzędem posypania popiołem o 6:30, 8:00, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00.

Na prośbę papieża Franciszka dzień ten jest szczególnym dniem modlitwy i postu w intencji pokoju.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu w ciągu dnia jednego posiłku do syta. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę swoich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Wielkim Poście obowiązuje nas powstrzymanie się od zabaw hucznych. Zachęcamy także do podejmowania wielkopostnych postanowień.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19:00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi zespół Wpatrzeni. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań i za powołanych. W czwartek i piątek tradycyjnie odwiedzimy naszych chorych. W sobotę o 8:00 msza dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

4. W PIĄTKI ZAPRASZAMY NA DROGI KRZYŻOWE, które odprawiać będziemy w kościele o 8:30, 16:00 i 18:30. Na Drogę Krzyżową na Kalwarii wyruszymy ok. godz. 16:00, wcześniej o 15:00 msza i uczczenie Relikwii Krzyża św. Przed tą mszą o godz. 14:30 śpiewać będziemy Godzinki ku czci Męki Pańskiej.

Informujemy, iż dbając o względy bezpieczeństwa uczestników kalwaryjskich dróg krzyżowych, zmieniona została trasa przemarszu z kościoła na Kalwarię. Wychodzić będziemy przez plac kościelny na ul. Klasztorną, następnie przejdziemy ulicą Parkową i od św. Jacka już bez zmian, tak jak bywało
to w latach ubiegłych. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i podporządkowanie się poleceniom służb porządkowych. Ponadto prosimy o zachowanie obowiązujących nas przepisów epidemicznych

W tym dniu naszym rozważaniom przewodniczyć będzie bp Zbigniew Zieliński.

5. GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM W NIEDZIELE o godz. 16:30. Bezpośrednio po nich msza.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Mariana Łagę (l. 62) z ul. Matejki (pogrzeb odbył się w czwartek). Wieczny odpoczynek…

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy byli apostołami pokoju i by przyniósł on dobre owoce.