OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (6 - 13 marca 2022r.)

1. ZACHĘCAMY I PROSIMY O SZCZEGÓLNĄ MODLITWĘ I ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W INTENCJI POKOJU NA UKRAINIE I NA ŚWIECIE ORAZ O NAWRÓCENIE ROSJI SOWIECKIEJ, A TAKŻE ZA WSZYSTKICH WOLONTARIUSZY NIOSĄCYCH POMOC. Różaniec codziennie o godz. 6:00, 8:30, 15:00 i 18:30, natomiast w niedziele o 12:00 msza w tych intencjach.

2. ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA PASYJNE: dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 16:30. W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 8:30, 16:00 i 18:30. O godz. 15:00 msza w intencji pielgrzymów i uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża św. Pół godziny wcześniej śpiewać będziemy Godzinki ku czci Męki Pańskiej. Na Drogę Krzyżową na Kalwarii wyruszymy ok. godz. 16:00. Dbając o względy bezpieczeństwa uczestników kalwaryjskich dróg krzyżowych przypominamy, iż zmieniona została trasa przemarszu z kościoła na Kalwarię. Wychodzić będziemy przez plac kościelny na ul. Klasztorną, następnie przejdziemy ulicą Parkową i od św. Jacka już bez zmian, tak jak bywało to w latach ubiegłych. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i podporządkowanie się poleceniom służb porządkowych. Ponadto prosimy o zachowanie obowiązujących nas przepisów epidemicznych.

W tym dniu z pielgrzymką do naszego Sanktuarium przybędą przedstawiciele wspólnot zakonnych, które posługują w naszej archidiecezji.

3. Również w piątek przypada dzień poświęcony Pani Wejherowskiej. Msze o godz. 8:00 i 12:00, a o 19:00 Msza przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lourdzkim. Na wieczorną mszę prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby. Kwiat ten ma stać się widzialnym znakiem naszej modlitwy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W przyszłą niedzielę o 12:00 msza dla FZŚ i spotkanie formacyjne.

5. Razem z Misternikami Kaszubskimi zapraszamy osoby, chcące włączyć się w Misterium, na próby, które odbywają się w auli liceum przy ul. Bukowej we wtorki i czwartki o godz. 18:00.

6. Przed kościołem można nabyć czekoladowe baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas.

7. Narzeczonych, którzy planują zawrzeć sakrament małżeństwa informujemy, że od soboty (12 marca) w konwikcie św. Leona rozpocznie się kurs przedmałżeński.

8. W piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Dyżur w soboty od 10:00 do 11:00.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Jana Hirscha (l. 75) z ul. Wniebowstąpienia (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Niech Boże błogosławieństwo które za chwilę przyjmiemy prowadzi nas na drogach życia, abyśmy zawsze i wszędzie wybierali Jezusa, który jest Księciem Pokoju i Jedynym gwarantem naszego zbawienia.