OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 - 14 marca 2021r.)

1. NABOŻEŃSTWA PASYJNE W NASZYM SANKTUARIUM: Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 16:30. W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 8:30, 16:00 i 18:30. O godz. 15:00 msza w intencji pielgrzymów. Pół godziny wcześniej śpiewać będziemy Godzinki ku czci Męki Pańskiej.

Zachęcamy do prywatnego odprawiania Drogi Krzyżowej na Kalwarii nie tylko w piątki, ale każdego dnia. Informujemy również, iż w piątki, zachowując przepisy sanitarne (obowiązują maseczki i dystans), odprawiać będziemy na Kalwarii Drogę Krzyżową ok. godz. 16:00. Rozpoczęcie przy I stacji.

2. W czwartek dzień poświęcony Pani Wejherowskiej. Msze o godz. 8:00 i 12:00, a o 19:00 msza przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim. Na wieczorną mszę prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby.

3. W sobotę przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka. Zachęcamy wszystkich do szczególnej pamięci modlitewnej w tym dniu za Ojca Świętego i za cały Kościół.

4. Wspólnota mężczyzn Vera Virtu i nasze Sanktuarium zapraszają na Kaszubską Nocną Drogę Krzyżową. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 12 marca. Bliższe informacje dostępne są na facebooku, stronie wspólnoty i naszego sanktuarium, a także na plakatach.

5. Informujemy, iż w V niedzielę Wielkiego Postu (21 marca) rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które poprowadzi o. Eliot Marecki. Prosimy o modlitwę w tej intencji. Polecamy Waszej pamięci modlitewnej również ojców z naszego klasztoru, którzy głoszą rekolekcje.

6. Przy zakrystii można zabierać wodę święconą. Są także buteleczki z wodą egzorcyzmowaną. Na furcie natomiast można nabyć baranki wielkanocne z czekolady przygotowane przez Caritas.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Halinę Okrój (l. 76) z ul. Śmiechowskiej (pogrzeb odbył się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Przyjmijmy błogosławieństwo Boga, które niech będzie dla nas pomocą w wiernym wypełnianiu przykazań, które nas nie zniewalają, ale dają nam wolność, miłość i Chrystusowy pokój.